Aktualności

 • Lubelskie na nartach

  12-02-21
  01-03-21
  Dodano: 17/02/2020

  Za oknem prawdziwa zima, a ośrodki narciarskie otrzymały zielone światło od 12 lutego. Zastanawiacie się, gdzie poszusować na nartach lub desce? Przedstawiamy listę wybranych obiektów w Lubelskimim, gdzie spędzicie aktywnie czas na świeżym powietrzu, świetnie się bawiąc. Rekreacja w ot ...

   
 • Lubelskie - nowe atrakcje i muzea

  Dodano: 11/02/2021

  W ostatnim czasie na turystycznej mapie województwa lubelskiego pojawiło się wiele nowych atrakcji i muzeów. Część przeszła remont, który sprawił że są jeszcze piękniejsze i ciekawsze. Przygotowaliśmy zestawienie 15 takich miejsc. Czy słyszeliście o... ...

   
 • Lubelskie | Te atrakcje możesz już zwiedzać

  01-02-21
  15-02-21
  Dodano: 01/02/2021

  Od 1 lutego 2021 r. wiele lubelskich muzeów i galerii sztuki wznawia działalność w reżimie sanitarnym. Do zwiedzania są już dostępne:

01-01-21
31-12-21

Turyści odwiedzający Lubelskie mogą zwiedzać Lublin oraz Zamość przy pomocy audioprzewodników.

Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się 40 urządzeń, które zabiorą Was w podróż po jednym z pięciu tematycznych szlaków Lublina: Wielokulturowym, Jagiellońskim Unii Lubelskiej, Znanych Lublinian, Zabytków Architektury oraz Pamięci Żydów Lubelskich. Dodatkowo na audioprzewodniku znalazł się Szlak Staromiejski, pozwalający poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta i jego najbliższej okolicy.

Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej do dyspozycji jest 20 audioprzewodników, dzięki którym zwiedzisz najważniejsze obiekty znajdujące się na obszarze Starego Miasta.

Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Urządzenia są dostępne codziennie w godzinach pracy punktów informacji turystycznej.

Usługa została uruchomiona staraniem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w ramach projektu „Perły Europy Wschodniej - rozwój i promocja produktów turystyki kulturowej miast transgranicznych”.