Duża wieś agroturystyczna, znana z żywych tradycji ludowego kowalstwa. Odbywają się tu coroczne Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie.

Wieża Ariańska. Wzniesiona została przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Miała ona charakter obronno-mieszkalny. Jest jednym z niewielu istniejących do dnia dzisiejszego przykładów tego typu budowli w Polsce. Co ciekawe, nie prowadziło do niej żadne wejście z poziomu ziemi. Jedynym wejściem była drewniana galeryjka wprowadzająca od razu na poziom trzeciej kondygnacji. Z czasem, kiedy walory obronne obiektu straciły na znaczeniu, dobudowano klatkę schodową. Obecnie w Wieży Ariańskiej mieści się Gminny Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne, Muzeum Kowalstwa, Biblioteka Gminna, Punkt Informacji Agroturystycznej oraz Kawiarnia Ariańska.

Muzeum Kowalstwa. Jedyne tego typu muzeum w Polsce. Ośrodek znajduje się na najwyższej kondygnacji Wieży Ariańskiej. Muzealna kolekcja obejmuje około tysiąc eksponatów.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Teodora. Pochodząca z 1725 roku świątynia, wybudowana z drewna modrzewiowego, usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu otoczonym parkanem. Wystrój wnętrza pochodzi z okresu baroku. W XVIII-wiecznym ołtarzu głównym znajdują się obrazy: św. Teodora, św. Kajetana oraz obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obok kościoła możemy zobaczyć drewnianą dzwonnicę oraz nagrobki właścicieli Wojciechowa.

Szlak Żelaza i Kowalskich Tradycji. Najlepszy sposób na pełne poznanie tradycji kowalstwa. Szlak został uhonorowany między innymi Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny 2010 roku. Ofertę szlaku tworzy pięć tzw. gwoździ programu: Muzeum Kowalstwa, "podkowa z masy solnej" - zajęcia warsztatowe w Wieży Ariańskiej, Kuźnia Romana Czernieca, Obiad u Kowalowej oraz warsztaty z wytapiania i odlewania metali w piecu-dymarce w Młynie Hipolit.