Witamy w regionie między Wisłą a Bugiem, w którym na chwilę zapomnisz o wielkomiejskim zgiełku i odkryjesz, co w życiu jest najważniejsze. Różnorodność krain jakie niesie za sobą przestrzeń pomiędzy Roztoczem a Polesiem sprawia, że trudno się tutaj nudzić. Spacer po zamojskim rynku, rowerowa wycieczka w urzekające okolice Kazimierza Dolnego, czy spływ kajakowy po Bugu, jednej z nielicznych jeszcze nieuregulowanych rzek w Europie, to tylko niektóre atrakcje, które tu na Ciebie czekają.

Lubelskie to region, który w przeszłości zamieszkiwały różne kultury. Ich ślady obecne są w świetnie zachowanej architekturze. Tylko tutaj na odcinku kilkudziesięciu kilometrów odnajdziesz świątynie katolickie, prawosławne i neounickie, tatarskie cmentarze i żydowskie kirkuty. W niewielkim, przygranicznym miasteczku, Włodawie, do dzisiaj funkcjonują obok siebie synagoga, cerkiew i kościół katolicki. Kwintesencją połączenia tradycji Wschodu i Zachodu jest Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie z freskami rusko-bizantyjskimi pochodzącymi z 1. poł. XV w.

Tutaj zawsze się coś dzieje. Imprezy ponad granicami – jak Festiwal Trzech Kultur i Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa – to wyjątkowa wizytówka podkreślając wielokulturowość i nietuzinkowość tego miejsca. Odbywające się tu liczne jarmarki i kiermasze są doskonałą okazją do zapoznania się ze sztuką ludową oraz posmakowania regionalnych przysmaków.

Przyjedź i poczuj niepowtarzalny klimat. Zapraszamy!