PROPONOWANY PROGRAM POBYTU (3 DNI)

 

DZIEŃ 1

Janowiec – Trzcianki (7 km) – Kazimierz Dolny (23 km)

Janowiec, malownicza nadwiślańska wieś, słynie z ruin obronnego zamku Firlejów i Lubomirskich z XVI w. Obecnie mieści się tu oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Podczas zwiedzania wejdź na wielopoziomowe krużganki, gdzie zachwycają piękne krajobrazy. W pobliżu położony jest miniskansen z dworem z Moniaków oraz kilkoma budynkami folwarcznymi, przeniesionymi tu z różnych miejscowości Powiśla. W centrum Janowca wznosi się renesansowy kościół pw. św. Stanisława bp.m. i św. Małgorzaty, posiadający cechy renesansu lubelskiego. W Trzciankach, ok. 7 km od Janowca, znajduje się Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody. Miejsce jest szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi.

 

DZIEŃ 2

Kazimierz Dolny – Mięćmierz (4 km)

Kazimierz Dolny jest ulubionym miejscem plenerów malarzy, fotografików i filmowców. Łączy w sobie wspaniałą architekturę i zapierający dech w piersiach krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły. Miejsc do zwiedzania w Kazimierzu jest bez liku: ruiny zamku, baszta, renesansowe kamienice, dawna synagoga, nadwiślańskie spichlerze, oddziały Muzeum Nadwiślańskiego, czy punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży. Po południu warto wybrać się na wycieczkę pieszą jedną z kilku malowniczych tras turystycznych. Jeśli lubisz nieco dłuższe dystanse, proponujemy 12-kilometrową żółtą trasę Nordic Walking. Przejdziesz bulwarem wzdłuż Wisły, następnie dwoma pięknymi wąwozami i w pobliżu kamieniołomu z punktem widokowym. Warto też wstąpić do niezwykle urokliwej wsi Mięćmierz z oryginalną drewnianą zabudową. Kazimierz Dolny i okoliczne wąwozy możesz także zwiedzać po zmroku, uczestnicząc w Nocnym Zwiedzaniu Kazimierza

 

DZIEŃ 3

Kazimierz Dolny – Puławy (15 km) – Wojciechów (37 km) – Nałęczów (7 km)

Puławy to miasto znane z klasycystyczno-romantycznego zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich. W Świątyni Sybilli, księżna Izabela Czartoryska założyła pierwsze polskie muzeum. Spacer rozległym parkiem przylegającym do pałacu, pozwoli Ci na relaks wśród zieleni i ciekawych historycznych budowli ogrodowych. Aby poznać unikalne tradycje, warto wstąpić do Wojciechowa, znanego z żywych tradycji ludowego kowalstwa. Odwiedź Muzeum Kowalstwa, jedyne tego typu miejsce w Polsce. Nałęczów to jedno z najbardziej znanych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Miejscowość, położona wśród lasów i wąwozów Płaskowyżu Nałęczowskiego, nazywana jest miastem-ogrodem. W końcu XIX w. był to znany kurort, lubiany przez wielu wybitnych Polaków, m.in. Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego - dwaj ostatni mają tu swoje muzea. Spacer po pięknym Parku Zdrojowym wpłynie korzystnie na samopoczucie i zdrowie. 

 

 

PRZYDATNE INFORMACJE:

 

NOCLEGI I GASTRONOMIA

INFORMACJA TURYSTYCZNA

POZOSTAŁE OFERTY

DOJAZD

 

www.lubelskietravel.pl