Poznaj Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Lubelskiego 2023! Spośród 42 zgłoszeń kapituła wybrała najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom propozycje. Wyniki Konkursu zorganizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, ogłoszono podczas XIII Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się 4 października 2023 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Planując kolejny urlop koniecznie weź pod uwagę te miejsca i wydarzenia:

 

 

I miejsce:  Poleski Park Narodowy - Tropem Przyrody

01 Poleski Park Narodowy

Poleski Park Narodowy jest częścią Transgranicznego Rezerwatu Biosfery UNESCO "Polesie Zachodnie". Na terenie parku wytyczono ścieżki przyrodnicze, wyposażone w kilometry drewnianych kładek, oraz wieże widokowe, umożliwiające podglądanie unikalnej natury z bliska. 

www.poleskipn.pl

 

II miejsce: Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

02 Stolica Jezyka Polskiego Szczebrzeszyn

Podczas wydarzenia Szczebrzeszyn staje się centrum spotkań, paneli dyskusyjnych, wystaw, spektakli, projekcji, koncertów i warsztatów skupionych wokół języka polskiego. Program Festiwalu posiada ciekawy program dla wszystkich grup wiekowych.

www.stolicajezykapolskiego.pl

 

III miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

03 Muzeum Sił Powietrznych Deblin

To propozycja dla wszystkich, którzy interesują się historią i lotnictwem. Na zwiedzających Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie czekają ciekawe ekspozycje, interaktywne wystawy, możliwość wejścia na pokłady samolotów oraz warsztaty edukacyjne. 

www.muzeumsp.pl

 

Wyróżnienie: Podziemia Browaru Perła w Lublinie

04 Browar Perla Lublin

Wiodąca przez 20 pomieszczeń turystyczna trasa podziemna odkrywa przed zwiedzającymi wiele ciekawostek związanych z browarnictwem. Poznaj bogatą historię Browaru Perła i związanych z nim ludzi, dowiedz się więcej o tradycyjnych składnikach piwa oraz poszczególnych etapach jego powstawania. 

www.perla.pl/atrakcje/podziemia-browaru

 

Wyróżnienie: Weekend z Archeologią w Lublinie

05 Weekend z historia Lublin

Organizowane przez Muzeum Narodowe w Lublinie wydaerzenie rekonstrukcyjno-historyczne ma na celu upowszechnianie dziedzictwa kulturowego. Na dziedzińcu lubelskiego zamku rekonstruktorzy realizują żywe lekcje historii. Odwiedzający mogą zobaczyć inscenizacje zbrojnych potyczek, wziąć udział w warsztatach dawnych rzemiosł, eksperymentów archeologicznych i muzyki.

www.zamek-lublin.pl/weekend-z-archeologia

 

Wyróżnienie: Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

06 Dni Jakuba Wedrowycza WojslawiceDni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach zainspirowane są postacią literacką z serii książek Andrzeja Pilipiuka. Podczas wydarzenia odbywają się spotkania autorskie, rekonstrukcja bitwy ze Szwedami, gry terenowe oraz konkursy. 

www.facebook.com/dnijakubawedrowycza

 

Wyróżnienie: Muzeum Badań Polarnych w Puławach

07 Muzeum Badan Polarnych Pulawy

To jedyne takie muzeum w Polsce. W Muzeum Badań Polarnych w Puławach znajdują się eksponaty z przedwojennych wypraw na Grenlandię. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. skuter śnieżny i sanie z polskich stacji polarnych oraz tzw. chatę traperską. Prezentowana jest również fauna obszarów okołobiegunowych. 

www.mbppulawy.pl

 

Nagroda Internautów: Zlot Pojazdów Zabytkowych – Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu

08 Zlot Zamosc

Organizowany przez Roztoczańskie Muzeum PRL Zlot Pojazdów Zabytkowych w Zamościu to impreza kierowana do posiadaczy klasyków motoryzacji, miłośników starych samochodów i turystów z całej Polski. Podczas wydarzenia prezentowane są samochody i jednoślady wyprodukowane w latach 1944-1992. 

www.facebook.com/roztoczanskiemuzeumprl

 

Rekomendacja do Złotego Certyfikatu POT: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

09 Muzeum Zamoyskich Kozlowka

Muzeum mieści się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, dawnej siedzibie magnackich rodów Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja arystokratyczna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z autentycznym wyposażeniem przełomu XIX i XX wieku. 

www.muzeumzamoyskich.pl