13-12-22
28-02-23

Spragnieni zimowego szaleństwa? Ruszamy na lubelskie stoki i trasy narciarskie! Odpowiednie warunki naturalne i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna w województwie lubelskim zachęcają do uprawiania sportów zimowych i aktywnego odpoczynku.

Przedstawiamy listę wybranych obiektów w regionie, gdzie spędzicie czas świetnie się bawiąc na świeżym powietrzu. Rekreacja w otoczeniu malowniczych krajobrazów i unikalnych zabytków Roztocza, Małopolskiego Przełomu Wisły i innych części regionu - to jest to. Życzymy udanego pobytu!

 

NartRaj - Narciarski Raj u Rzetelskiego
Chrzanów (powiat janowski)

Chrzanow Stok

Narciarski Raj w Chrzanowie położony jest zaledwie 20 km od Janowa Lubelskiego. W ośrodku znajduje się pierwsza w województwie lubelskim kolejka krzesełkowa. Stok posiada świetnie rozwinięty system naśnieżenia oraz aż 11 tras o długości od 80 do 700 metrów. Oprócz kolei krzesełkowej na terenie ośrodka można korzystać z 4 wyciągów orczykowych oraz wyciągu dla najmłodszych. Tutejsza karczma serwuje pyszne domowe jedzenie.
 www.rzetelski.com.pl

 

Stacja narciarska Kazimierz
Kazimierz Dolny (powiat puławski)

Stacja narciarska kazimierz

Na narty do Kazimierza Dolnego? Jak najbardziej! Sześć tras o długości od 110 do 590 metrów czeka na miłośników białego szaleństwa. Armatki śnieżne, sztuczne oświetlenie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz gorące posiłki - w Stacji Narciarskiej Kazimierz jest wszystko czego potrzebujesz! 
www.stacjakazimierz.pl

 

Ośrodek Narciarsko-Snowboardowy w Rąblowie
Rąblów (powiat puławski)

Rablow stok

Ośrodek Narciarsko-Snowboardowy w Rąblowie zlokalizowany jest w Krainie Lessowych Wąwozów, pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym. Na miejscu czekają na Was trzy trasy o długości od 160 do 420 metrów, ośla łączka, wypożyczalnia sprzętu, instruktorzy, nowoczesne oświetlenie i naśnieżanie, gastronomia oraz całoroczne noclegi.
 www.nartsport.pl

 

Ośrodek Wypoczynkowy i Stacja Narciarska Jacnia
Jacnia (powiat zamojski)

Jacnia narty

Stacja Narciarska Jacnia położona jest na malowniczym Roztoczu, w pobliżu Krasnobrodu. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek z dala od zgiełku, oddychając żywicznym, roztoczańskim powietrzem. Stacja oferuje naśnieżany i oświetlony stok, z trasami o długości od 150 do 650 metrów, wyciągi orczykowe, wypożyczalnię sprzętu, noclegi i gastronomię.
 www.jacnia.pl

 

Stok narciarski Parchatka
Parchatka (powiat puławski)

Parchatka stok

Stok narciarski w Parchatce w sąsiedztwie malowniczego Kazimierza Dolnego to dwie trasy o długości 420 metrów wyposażone w wyciągi talerzykowe oraz trasa o długości 80 metrów z tzw. wyrwirączką. Nie brakuje wypożyczalni sprzętu oraz serwisu. Miejscowa Karczma Parchatka serwuje ciepłe posiłki dla narciarzy.   www.facebook.com/StokNarciarskiParchatka

 

Stok narciarski Batorz
Batorz (powiat janowski)

stok batorz

Świetnie wyprofilowane trasy zjazdowe i profesjonalny SnowPark są wielkim atutem Stoku narciarskiego w Batorzu na Roztoczu Zachodnim. Dwa podporowe wyciągi narciarskie, o łagodnym rozruchu ułatwiają start szczególnie narciarzom mniej zaawansowanym i prowadzą do trzech tras zjazdowych o różnych stopniach trudności o długości 480, 400 i 350 metrów. Uzupełnieniem stoku zasadniczego jest bezpieczna „ośla łączka” z 80 metrową trasą zjazdową.
www.batorzski.pl

  

Stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim
Międzyrzec Podlaski (powiat bialski)

stok miedzyrzec podlaski

Stok w Międzyrzecu Podlaskim, w sąsiedztwie Międzyrzeckich Jeziorek. Ma 180 metrów długości i jest naśnieżany w ramach potrzeby armatką. Posiada oświetlenie oraz wypożyczalnię sprzętu. Przy stoku uformowano kaskadową, trzypoziomową plażę, która ciągnie się wzdłuż całego lewego brzegu zbiornika.
W sezonie zimowym 2022/2023 stok będzie nieczynny. 

www.facebook.com/StokMcPodl

 

Stacja narciarska Szopowe
Szopowe (powiat biłgorajski)

szopowe stok

Klimatyczny stok położony w niewielkiej miejscowości Szopowe, przy trasie Józefów - Zamóść. Ośrodek posiada 3 wyciągi orczykowe o łącznej długości 750 metrów oraz 4 trasy zjazdowe o długości 830 metrów. Stok jest w całości oświetlony i ratrakowany.
Data uruchomienia stoku w sezonie zimowym 2022/2023 nie jest jeszcze znana. 
 www.facebook.com/szopowe

 

Stok narciarski w Kumowej Dolinie
Chełm

kumowa dolina chelm

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie zaprasza wszystkich fanów zimowego szaleństwa na Stok Narciarski w Kumowej Dolinie. Na narciarzy czekają dwa wyciągi narciarskie oraz trasy o długości 180 metrów. Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. 
www.facebook.com/Mosir-Chelm

 

Stok Bobliwo
Bobliwo (powiat krasnostawski)

stok bobliwo

Bobliwo to wieś położona na zachód od Izbicy i zarazem drogi krajowej numer 17. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlany oraz posiada wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Posiada trasy o długości 650 metrów oraz profesjonalny wyciąg.
 www.stokbobliwo.pl

 

Trasy narciarstwa biegowego w Siwej Dolinie
Tomaszów Lubelski

siwa dolina

W obrębie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim można znaleźć trasy przygotowane z myślą o miłośnikach narciarstwa biegowego. Początek i meta znajdują się przy stadionie miejskim. Trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności oraz długości - od 1 do 5 kilometrów.
 www.facebook.com/Siwa-Dolina

 

*Pamiętajcie o odpowiednim ubraniu i zachowaniu reżimu sanitarnego. Aktualną informację na temat dostępności oraz warunków na stokach, znajdziecie na stronach poszczególnych Organizatorów.