01-08-20
31-03-22


Z Polskim Bonem Turystycznym zaplanujesz wymarzony wypoczynek z dziećmi w jednym z tysiąca wyjątkowych miejsc w Polsce.

Projekt ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Za pomocą bonu zapłacisz za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne organizowane na terenie naszego kraju. 


DLA TURYSTÓW


Dla kogo przeznaczony jest Bon Turystyczny?

Bon w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, w przypadku dziecka niepełnosprawnego wynosi 1 000 zł. Świadczenie dotyczy także dzieci rodziców, którzy pracują za granicą.


Jak aktywować Bon Turystyczny?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wejdź na stronę www.zus.pl i zarejestruj się w PUE ZUS za pomocą profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo bankowości elektronicznej w banku. 

W celu skorzystania z bonu, należy go aktywować na PUE ZUS. Bon możesz aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Aktywacja bonu będzie możliwa od 1 sierpnia 2020 r., tylko na PUE ZUS .

Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Za pomocą bonu możesz płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty świadczenia. Bonu nie możesz wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze.


Instrukcja jak założyć profil na na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl

Najważniejsze informacje dla turystów: www.zus.pl


Do kiedy można wykorzystać Bon?

Środki z bonu możesz wykorzystać do 31 marca 2022 roku.


Gdzie znaleźć listę podmiotów realizujących Bon Turystyczny?

Aktualna lista podmiotów, w których możesz skorzystać z bonu będzie dostępna od 1 sierpnia 2020 r. na stronach: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.plwww.polska.travel.


Masz pytania? Tu uzyskasz informacje

Informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego znajdziesz na stronie www.bonturystyczny.polska.travel.

Dodatkowym narzędziem informacyjnym, z którego możesz skorzystać jest specjalna infolinia ZUS, pod numerem telefonu: 22 11 22 111. Pytania dotyczące bonu możesz przesyłać również e-mailem na adres: bon@zus.pl.
Ponadto, na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego: www.bonturystyczny.polska.travel

 

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW


Aby dołączyć do programu, zarejestruj swoje przedsiębiorstwo na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. 

Tutorial dla przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, którzy chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny: www.youtube.com

Najważniejsze informacje dla przedsiębiorców: www.zus.pl

Rejestracja będzie możliwa aż 31 marca 2022 r.