V Lubelski Rajd Rowerowy Lublin - Zawieprzyce

31.08.2019

Najlepsze zakończenie wakacji? Na rowerze z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Zapraszamy na V Lubelski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. Trasa Rajdu ma długość ok. 55 km i prowadzi przez malownicze doliny Wieprza, Bystrzycy i Ciemięgi.

Start i zakończenie wydarzenia zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Głównym celem wycieczki są Zawieprzyce – wieś z romantycznymi ruinami zamku na wysokiej skarpie Wieprza. Miejsce, w którym wakacje spędzała Marysia Skłodowska, owiane jest legendą, którą poznamy na miejscu. Po drodze odwiedzimy równie interesujące miejscowości, takie jak PliszczynBystrzyca i Kijany. W programie przewidziano ciepły posiłek oraz konkurs z nagrodami dla uczestników. 

Ideą Rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promocja atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych województwa lubelskiego.

 

Informacje techniczne:

- Trasa V Lubelskiego Rajdu Rowerowego: Lublin - Pliszczyn - Bystrzyca - Kijany - Zawieprzyce - Lublin (ok. 55 km).

- Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest przesłanie na adres mailowy: info@lrot.pl uzupełnionej karty zgłoszeniowej, do dnia 24 sierpnia br., lub dostarczenie jej osobiście do punktu rejestracyjnego Rajdu na placu Zamkowym w dniu 31 sierpnia 2019 r. (wraz z ew. deklaracją rodziców osoby niepełnoletniej).

- Udział w Rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie prosimy o informację zwrotną najpóźniej do dnia 26 sierpnia br.

- Rejestrację uczestników rozpoczynamy o godz. 8.00 na placu Zamkowym w Lublinie. Start odbędzie się o godz. 9.00.

- Uczestnicy Rajdu mają obowiązek posiadania i używania kasków rowerowego.

- Karty zgłoszenia i regulamin Rajdu do pobrania na stronie: http://www.lrot.pl/

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.