Obiekt: k-r / Kozłówka

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

Kozłówka

Jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich muzeów pałacowych, położone w sąsiedztwie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Muzeum Zamoyskich mieści się w zespole pałacowo-parkowym, założonym w 1. połowie XVIII w., przebudowanym na przełomie XIX/XX w. przez hr. Konstantego Zamoyskiego. Doskonale zachowały się wnętrza w stylu Drugiego Cesarstwa Francuskiego. Przypałacowa kaplica wzorowana jest na kaplicy królewskiej w Wersalu.

W dawnej powozowni działa obecnie Galeria Sztuki Socrealizmu prezentująca obrazy, rzeźby, rysunki, plakaty i inne dzieła, powstałe w latach 50. XX w., kiedy sztukę wprzęgnięto w walkę o socjalizm.

W stajni koni cugowych można oglądać wystawę powozów, sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżnych. Przy pałacu znajduje się reprezentacyjny ogród francuski z fontanną i pomnikiem żołnierzy napoleońskich, oraz romantyczny park w stylu angielskim, z ptaszarnią.

Orientacyjny czas zwiedzania wszystkich ekspozycji muzealnych wynosi 2 godziny. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.muzeumzamoyskich.pl

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.