Aktualności

Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Lubelskiego 2019!

Znamy Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Lubelskiego 2019! Wyniki Konkursu zorganizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, ogłoszono podczas X Lubelskiej Gali Turystyki. Spośród 37 zgłoszeń kapituła wybrała te najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom. Planując kolejny urlop polecamy wziąć pod uwagę te miejsca i wydarzenia:

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu  I miejsce
LAF to festiwal kina w sercu Roztocza. W klimatycznym otoczeniu prezentowane są premiery, cykle tematyczne, retrospekcje, połączone z prelekcjami i dyskusjami oraz spektakle teatralne, koncerty i projekcje plenerowe. 21. Edycja imprezy odbędzie się w dniach 7-16 sierpnia 2020 roku. All you need is LAF! 

Magiczne spotkania z Naturą. Poleski Park Narodowy  II miejsce
Różnorodność zjawisk przyrodniczych na trasach turystycznych, kilometry drewnianych kładek wijących się przez lasy i bagna Poleskiego Parku Narodowego, pozwalają podglądać fascynującą naturę z bliska. Bardzo bliska.

Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie  III miejsce
Podniebne święto, w którym biorą udział ekipy z całego świata. Organizowana w Nałęczowie impreza jest zarazem jedną z najbarwniejszych regionie. Wydarzenie to także koncerty, konkursy i wiele innych atrakcji dla publiczności. 11-15 sierpnia 2020 - zaznaczcie tę datę w swoich kalendarzach!

Przyznano także sześć wyróżnień. Oto one:

Jarmark Holeński - wielkie święto poleskiej tradycji, obrzędowości i twórczości ludowej, połączone z religijnym misterium. W lipcu warto wybrać się do Holi!

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - największa ekspozycja w regionie, prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym. Wyróżnienie specjalne otrzymało także wydarzenie Good Morning, Dęblin - wojskowy piknik historyczny zorganizowany w roku stulecia lotniczej współpracy polsko-amerykańskiej.

Festiwal Kazimiernikejszyn - czyli żywiołowe koncerty oraz chillout w klimatycznej scenerii Kazimierza Dolnego nad Wisłą, wśród lasów, lessowych wąwozów i renesansowej architektury. Kolejna edycja odbędzie się w terminie 15-19 sierpnia 2020 roku.

Szturm Twierdzy Zamość - to inscenizacja obrony zamojskiej twierdzy w 1648 oraz 1656 roku, której towarzyszą pokazy władania szablą, turnieje łucznicze oraz popisy jeździeckie. Jeżeli jeszcze tego nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić zaległości w przyszłym roku! Impreza, która zwyciężyła także w konkursowym głosowaniu Internautów, odbywa się na przełomie maja i czerwca.

Łubinowe Wzgórze Eko Resort & Natural SPA w Łąkach - miejsce stworzone z myślą o przywracaniu gościom równowagi ciała i duszy. Zatop się w ciszy płynącej z natury...

Rekomendację Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej do Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało Muzeum Wsi Lubelskiej. To jeden z największych i najpiękniejszych skansenów w Polsce. W muzeum prezentowane są zabytki charakterystyczne dla wiosek z różnych części Regionu Lubelskiego.

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.