Aktualności

Lego, mordole i gigantyczne pszczoły. Lubelskie zaprasza małych odkrywców!

Na turystycznej mapie województwa lubelskiego pojawiła się nowa atrakcja. Od 10 lipca w Kazimierzu Dolnym działa Muzeum Klocków Lego, które zabierze małych odkrywców w miniaturowy świat stworzony z tysięcy niewielkich elementów. Zachęcamy do rodzinnych podróży po Lubelszczyźnie, znajdziecie tu wiele miejsc, które zapewnią Wam wspaniałą rozrywkę.


ŚWIAT W MINIATURZE | KAZIMIERSKIE MUZEUM KLOCKÓW LEGO

Choć muzeum funkcjonuje krótko, już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a także nieco starszych miłośników klocków Lego. Na odwiedzających czeka makieta Kazimierza Dolnego, na której znajdziemy najważniejsze zabytki i miejsca nadwiślańskiego miasteczka. Miniaturowy Kazimierz tworzy 100 tysięcy klocków. W muzeum można podziwiać także makietę Dzikiego Zachodu i inne ekspozycje, liczące około 20 metrów długości. Muzeum czeka na gości od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 19.00.

Więcej informacji…


BAŚNIOWE STWORY, UPRZEJME WRÓŻKI I WIELKIE PRZYGODY | RODZINNY PARK TEMATYCZNY MAGICZNE OGRODY

Wróżki, drzewce i krasnoludy naprawdę istnieją. Przekonasz się o tym odwiedzając Magiczne Ogrody, nieopodal Janowca. Wśród drzew, kwiatów i strumyków ukrył się zaczarowany świat, który zamieszkują niezwykłe istoty. Kudłate mordole, dzielne krasnoludy czy pracowite bulwiaki zapewnią najmłodszym niezapomniane wrażenia. Park Magiczne Ogrody oparty jest o spójną historię, którą wciąga niczym najlepsza książka. Tworzy go kilka krain, zaprojektowanych z myślą o rozwoju sensorycznym dzieci, wzbogacaniu ich wyobraźni i kształtowaniu pozytywnych cech charakteru. Wśród atrakcji można wymienić tory przeszkód, mosty w koronach drzew, tunele, huśtawki czy zjeżdżalnie. Polska Organizacja Turystyczna doceniła Magiczne Ogrody przyznając parkowi Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego w 2015 roku.

Więcej informacji…


USŁYSZ CISZĘ | PARK DŹWIĘKÓW

Na terenie malowniczego Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego znajduje się niezwykłe miejsce, gdzie ważniejsze jest nie to co widać, ale co możemy usłyszeć. Park Dźwięków w Dąbrówce zaprasza do świata rozmaitych odgłosów, zagadek i przygód. Dowiedz się do czego służy ucho, posłuchaj ptaków, poznaj Pana Dudka Gutka i odwiedź mieszkańców Minizoo. Park jest otwarty od 1 kwietnia do 30 września.

Więcej informacji…


DAJ SIĘ ZGUBIĆ | PARK LABIRYNTÓW

Rozwiąż roślinne łamigłówki, wydostań się z labiryntu i baw się doskonale. W Rąblowie znajduje się Park Labiryntów, który gwarantuje moc atrakcji nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Oprócz labiryntów na odwiedzających czeka Galeria Rzeźb, Galeria Kaplic i Kapliczek, Ławki Przeżyć czy wypożyczalnia rowerów i sprzętu nordic walking.

Więcej informacji…


OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU | PARK MINIATUR

Poczujmy się jak Guliwer w Krainie Liliputów. W Rąblowie, w sąsiedztwie Parku Labiryntów znajduje się Park Miniatur Architektury Drewnianej Trójkąta Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy. Niczym przy użyciu magicznego zaklęcia pomniejszono kilkadziesiąt najpiękniejszych zabytków regionu. Wśród miniaturowej ekspozycji znalazły się perełki kazimierskiej architektury, nałęczowskie wille, wiatraki, chaty Męćmierza i wiele innych budowli.

Więcej informacji…


Z WIZYTĄ U KRÓLA ZWIERZĄT | ZOO W ZAMOŚCIU

Amerykańskie kapibary, afrykańskie żyrafy czy nasze rodzime rysie. Zwierzęta z różnych zakątków globu w jednym miejscu. Zamojskie Zoo zaprasza na spacer po bogatym królestwie zwierząt.

Więcej informacji…


CO W TRAWIE PISZCZY | OWADOLANDIA

Owadzi świat w ogromnym powiększeniu. Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia w Wojciechowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z najmniejszymi mieszkańcami naszej planety. Dzieci przyjrzą się znanym z rodzimych pól i łąk owadom, odtworzonym w rozmiarze XXL. Odwiedzą Izbę Małego Entomologa prezentującą egzotyczne gatunki. Rozwiążą zagadki edukacyjne czy wezmą udział w ciekawych warsztatach. W obrębie parku znajduje się między innymi plac zabaw, tyrolka dla dzieci i młodzieży oraz trampolina. Można także popróbować sił we wspinaczce czy zagłębić się w tunelu – kolorowej gąsienicy.

Więcej informacji…


ZOOM NA ZOOM | ZOOM NATURY

Ponad 10 hektarów doskonałej zabawy, czyli Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Park rekreacji zlokalizowany jest nad Zalewem Janowskim. Jednym z głównym atutów parku jest bezpośredni dostęp do półkilometrowej piaszczystej plaży. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla miłośników kąpieli słonecznych, jak i wszelkich sportów wodnych. W obrębie parku znajduje się jeden z najatrakcyjniejszych parków linowych w Polsce, który dysponuje kilkoma trasami o różnym stopniu trudności. Zoom Natury to także laboratoria edukacyjne, gdzie zdobywaniu wiedzy towarzyszy śmiech i radość. Ośrodek oferuje liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży – jak park kreatywny z trampolinami i dmuchańcami, wieża mocy i plac energii.

Więcej informacji…


STOI NA STACJI LOKOMOTYWA | NADWIŚLAŃSKA KOLEJKA WĄSKOTOROWA

Zabierz dzieci na pokład ostatniej kolejki wąskotorowej na Lubelszczyźnie. Malownicze krajobrazy, wesołe ognisko i zwiedzanie zabytkowej stacji zapewnią dzień pełen wrażeń. Kolejka kursuje w każdą niedzielę od końca kwietnia do końca września. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.

Więcej informacji…


CZAS NA ROWER | MUZEUM NIETYPOWYCH ROWERÓW

Miłośnicy jednośladów muszą koniecznie odwiedzić Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Wśród eksponatów znalazły się takie cuda jak rowery cyrkowe, poziome czy galopujące. Śmiałkowie mogą na własnej skórze przekonać się czy jazda na takich rowerach to przysłowiowa bułka z masłem. Muzeum czynne jest od 1 kwietnia do 31 października przez cały tydzień w godzinach 10 - 18.

Więcej informacji...
 

PODRÓŻ W CZASIE | MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Spacerując po urzekającym terenie Skansenu, trudno oprzeć się wrażeniu, że przenieśliśmy się w czasie. Odnajdziemy tu m.in. dawne zagrody, drewniany kościół i cerkiew, prawdziwą kuźnię czy drewniany wiatrak typu koźlak. Dodatkową atrakcję stanowią napotykane co krok zwierzęta: kozy, kury czy konie. Muzeum Wsi Lubelskiej to cicha, różnorodna i zielona enklawa dawnej wsi, zlokalizowana wewnątrz granic Lublina. W weekendy organizowane są pokazy dawnych rzemiosł i  codziennych czynności.

Więcej informacji...


OKRĄGŁY SMAKOŁYK  | REGIONALNE MUZEUM CEBULARZA

Lublin to także różnorodne smaki. Na przykład aromatyczny smak świeżego cebularza. Wypiek prosty, a zarazem pyszny ma swoje muzeum w centrum miasta. W Regionalnym Muzeum Cebularza, zarówno dzieci, jak i rodzice, mogą wziąć udział w interaktywnym pokazie, prezentującym genezę powstania tego tradycyjnego wypieku.  

Więcej informacji...
 

POD ZIEMIĄ LUBLINA | LUBELSKA TRASA PODZIEMNA

W piwnicach Trybunału Koronnego swój bieg rozpoczyna napawający klimatem tajemnicy i ekscytacji niespełna 300-metrowy, system podziemnych korytarzy, które prowadzą do placu po Farze. Dodatkową atrakcją jest ruchomy obraz przedstawiający pożar miasta Lublina w 1719 r. oraz makiety pokazujące jak miasto wyglądało dawniej i jak zajmowało przez wieki kolejne tereny podmiejskie. W Lubelskiej Trasie Podziemnej dzieci mogą poczuć się prawdziwymi odkrywcami. Atrakcja jest dostępna dla dzieci od 4. roku życia.

Więcej informacji...


KREATYWNIE Z PASJĄ | LUBARTOWSKA 77

Lubartowska 77 zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na spędzanie czasu na twórczych zadaniach podczas warsztatów kreatywnych. Podczas warsztatów dzieci będą angażowane do zabaw integracyjnych i teatralnych, które pomogą im poznać współuczestników zajęć, podniosą pewność siebie i umożliwią stworzenie własnego dzieła czy też pokazanie się na scenie.

Więcej informacji...


Ciekawych miejsc jest więcej. Planując podróż zachęcamy do odwiedzenia stron www.lublintravel.pl i www.lubelskietravel.pl. Życzymy inspirujących przeżyć!

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.