Aktualności

Lubelskie w listopadzie - sprawdź co się wydarzy!

Dłuższe i chłodniejsze wieczory zachęcają do nadrabiania kulturalnych zaległości. W listopadowym repertuarze znajdziemy wiele imprez o charakterze patriotycznym, związanych ze 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Spektakle teatralne, festiwale muzyczne, filmowe i podróżnicze, oraz zwiedzanie z... duchami. Gotowi na kulturalną jesień w Lubelskim?

 

 

 

 


56. Rajd „Parasolowy“
3 listopada 2018

Chełm

Zakładamy wygodne buty, pakujemy plecak i wyruszamy. Kierunek Działy Grabowieckie!

Więcej informacji na itchelm.pl


Festiwal Podróży i Reportażu „Kontynenty“
3 – 5 listopada 2018
Lublin

Już niebawem w Lublinie rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Kontynenty. Niezwykli goście, poruszające filmy czy ciekawe warsztaty z pewnością oczarują nie jednego z nas. Dajmy się zauroczyć podróży!

Więcej informacji na festiwalkontynenty.pl


Lubelski Festiwal Filmowy
3 – 10 listopada 2018
Lublin

Doskonałe wieści dla kinomanów. Na początek listopada zaplanowano kolejną odsłonę Lubelskiego Festiwalu Filmowego (dawniej Złote Mrówkojady).

Więcej informacji na lff.lublin.pl


Jesień Teatralna
4 listopada 2018
Zamość

Trwa jesienny cykl spektakli teatralnych w Zamościu. Tegoroczna edycja wydarzenia zakończy się 4 listopada spektaklem rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej - „Chory z urojenia“.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Pierzak
4 listopada 2018
Lublin

Jak nasze babki i prababki spędzały chłodne, jesienne i zimowe wieczory? Z pewnością pracy nie brakowało. Jednym z zajęć były tzw. „pierzaki“. Kobiety i dziewczęta spotykały się na wspólnym darciu pierza. Izbę wypełniał śmiech, śpiew i plotki. Lubelski skansen zaprasza na spektakl odtwarzający przebieg i atmosferę dawnych „Pierzaków“.
*Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Dzień Otwartych Dzwi
4 listopada 2018
Kozłówka

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się dokładnie w siedemdziesiątą czwartą rocznicę działalności muzeum.

Więcej informacji na muzeumzamoyskich.pl


Międzynarodowy Festiwal Artystyczny „Fountain of Inspiration”
4 – 7 listopada 2018
Lublin

Początek listopada w Lublinie to czas artystycznych zmagań zespołów z Polski i Ukrainy. Dzieci, młodzież i dorośli zaprezentują swoje talenty przed jury, które wyłoni zwycięzców. Festiwal odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Więcej informacji na artantre.eu


Koncert "Wolność" z okazji 100-lecia niepodległości w ZDK
9 listopada 2018
Zamość

Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Tak piękną rocznicę warto uczcić uczestnictwem w koncercie „Wolność“ pod dryrygenturą Wiesława Pierogórolki. Na scenie wystąpi Katarzyna Groniec, Orkiestra Symfoniczna a także liczne grono młodych wykonanwców.

Więcej informacji na namyslowiacy.pl


Narodowy Koncert Listopadowy
10 listopada 2018
Lublin

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania Niepodległości. Punktem kulminacyjnym całorocznych obchodów w Lublinie będzie dziesiąta edycja Narodowego Koncertu Listopadowego.

Więcej informacji na lublin.eu


Żywa flaga na Rynku Wielkim
10 listopada 2018
Zamość

Patriotyczny happening na zamojskim rynku.

Więcej informacji na zamosc.pl


Koncert Patriotyczny w Lublinie
10 listopada 2018
Lublin

W sobotę 10 października Zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego wystąpi przed lubelską publicznością. Motywem przewodnim koncertu będzię zbliżające się Święto Niepodległości.

Więcej informacji na namyslowiacy.pl


Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata“
10 – 17 listopada 2018
Puławy

Miłośnicy różnorodnej muzyki nie mogą przegapić Puławskiego Festiwalu Muzycznego "Wszystkie Strony Świata". Wydarzenie będzie prezentować liczne gatunki muzyczne oraz ich niekonwencjonalne połączenia.

Więcej informacji na festiwalwss.pl


Biegi Niepodległości
11 listopada

Świętować niepodległość można na różny sposób. Do polskiej tradycji przeszły już biegi niepodległościowe organizowane w różnych miastach i miasteczkach w całej Polsce. Wśród biegów zlokalizowanych w wojewódzywie lubelskim można wymienić między innymi III Chełmski Bieg Niepodległości, CITY TRAIL Bieg Niepodległości w Lublinie czy świdnicki XVI Bieg Niepodległości.


Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Emancypantki i Patriotki - wizerunki walczących Polek XIX i XX wieku"
16 listopada 2018
Zamość

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu zaprasza na wystawę poświęconą kobietom, które nie bały się walczyć o swoje ideały. Wystawę można oglądać do grudnia, natomiast 16 listopada odbędzie się oprawadzanie kuratorskie.

Więcej informacji na muzeumarsenal.pl


Zaduszki Jazzowe
16 listopada 2018
Lublin

Jak co roku w listopadzie lubelscy Dominikanie zapraszają na zaduszki jazzowe. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Krzysztof Napiórkowski.

Więcej informacji na facebook.com/zaduszkijazzowe


Świdnik Jazz Festiwal
16 – 17 listopada 2018
Świdnik

W listopadzie Świdnik stanie się lubelską stolicą jazzu. Wszystko za sprawą siedemnastej edycji Świdnik Jazz Festival. Koniecznie do usłyszenia!

Więcej informacji na mok.swidnik.pl


Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
16 – 25 listopada 2018
Lublin

Druga połowa listopada w Lublinie upłynie pod znakiem, a raczej w rytmie tańca. Przed nami dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Festiwal rokrocznie przyciąga wspaniałych artystów i równie wspaniałą widownię.

Więcej informacji na mstt.pl


Zwiedzanie z duchami
17 listopada 2018
Kozłówka

Stare pałace i zamczyska mają swoje tajemnice. Przemilczane historie, skrywane sekrety czy zapomniane wydarzenia. Jak najlepiej poznać dzieje dawnych posiadłości? Warto porozmawiać z ich niegdysiejszymi mieszkańcami. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na „zwiedzanie z duchami“. Idealna propozycja dla miłośników historii o mocnych nerwach.

Więcej informacji na muzeumzamoyskich.pl


Koncert Wiedeński
17 listopada 2018
Biała Podlaska

Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", „Usta milczą dusza śpiewa“ a także wiele słynnych arii operetkowych rozbrzmi 17 listopada w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.


Rewia Zwierzaki z Zagrody
17 – 18 listopada 2018
Lublin

Wiejska zagroda w sercu miasta? Tak! Targi Lublin zapraszają na Rewię Zwierzaków z Zagrody. W ramach wydarzenia zobaczymy liczne zwierzęta gospodarskie, między innymi kucyki, krowy, konie czy króliki. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji. Miłośnicy regionalnej kuchni będą mogli skosztować swojskiego jadła, zaś najmłodsi wyszaleją się na trampolinach. Nie zabraknie także śpiewów i tańców ludowych.

Więcej informacji na zwierzakizzagrody.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych
18 listopada 2018
Nałęczów

Rękodzieło, regionalne pyszności a także klimatyczne nałęczowskie uliczki. Brzmi jak przepis na idealną niedzielę.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych
23 – 24 listopada 2018
Lublin

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich smakoszy złotego trunku. Pod koniec listopada odbędą się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych.

Więcej informacji na targipiw.lublin.pl


Cantantes Lublinensis
23 – 24 listopada 2018
Lublin

Doskonałe wieści dla miłośników muzyki. W listopadzie odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS.

Więcej informacji na pzchio.lublin.pl


XIX Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO“
25 listopada
Kąkolewnica

Śmiech to zdrowie. Dlatego w trosce o stan naszego organizmu warto udać się do Kąkolewnicy na Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe. Dobra zabawa gwarantowana!

Więcej informacji na wok.lublin.pl


Opowieści andrzejkowe
25 listopada 2018

Lublin

Magia andrzejkowej wieczornicy wypełni po strzechy chaty lubelskiego skansenu. Na gości czekają wróżby i urzekające opowieści.
* Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Więcej informacji na skansen.lublin

 

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.