Aktualności

Lubelskie we wrześniu - sprawdź co się wydarzy!

Koniec wakacji, nie oznacza końca wrażeń. Znajdziecie ich wiele w województwie lubelskim, korzystając z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, które pozwolą Wam poznawać region wszystkimi zmysłami. Znajdzie się coś dla oka, ucha, jak i podniebienia. Lubelskie zaprasza we wrześniu!

 

 

 

 

 

 

 


Warsztaty Archeologii Doświadczalnej
27 sierpnia – 2 września 2018
Grodzisko Żmijowiska

Jak wyglądała praca średniowiecznego garncarza? Jak pozyskać szkło czy rozpalić ogień? Na te i na wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w trakcie Warsztatów Archeologii Doświadczalnej w Żmijowiskach.

Więcej informacji na mnkd.pl


Rekonstrukcje historyczne z czasów Bitwy Warszawskiej
1 września 2018
Kazimierz Dolny

Już za dwa lata Polska będzie obchodzić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Wszystkich zainteresowanych historią Polski i militariami zachęcamy do odwiedzenia Kazimierza w trakcie pokazów grup rekonstrukcyjnych.

Więcej informacji na kraina.org.pl


Lublin Business Run 2018
2 września 2018
Lublin

Do biegu, gotowi, start! Cel – pomoc potrzebującym.

Więcej informacji na lublinbusinessrun.pl


Europejski Festiwal Smaku
3 – 9 września 2018
Lublin

Festiwal, dzięki któremu nie przemierzając setek kilometrów można poznać różnorodne smaki Europy. Imprezie towarzyszą koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, tegoroczna edycja będzie poświęcona dwudziestoleciu międzywojennemu.

Więcej informacji na europejskifestiwalsmaku.pl


Europejskie Dni Dziedzictwa

Jak kraj długi i szeroki wspólnie świętujemy Europejskie Dni Dziedzictwa. Wydarzenia zaplanowane w ramach tegorocznej edycji poświęcone będą w głównej mierze setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród propozycji z regionu można wymienić między innymi „Europejskie Dni Dziedzictwa w Kozłówce – Historia pisana życiorysami. Ziemiaństwo w walce o Niepodległą” (15 – 16 września), „Niepodległa wśród pól – Europejskie Dni Dziedzictwa w gminie Niedrzwica Duża” (16 września) czy Piknik Historyczny Stefankowice 2018 (9 września). Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym wykazem wydarzeń.

Więcej informacji na edd.nid.pl


Festiwal literacki „Adres: Ulica Poetycka. Zamość literacki”
7 – 9 września 2018
Zamość

Trzy dni z literaturą w renesansowym mieście idealnym. W programie spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i wiele innych interesujących propozycji.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Cyrkulacje 2018
7 – 9 września 2018
Lublin

Przed nami finał Cyrkulacji – konkursu etiud nowocyrkowych. W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur artyści z Europy Środkowo – Wschodniej oczarują widownię swoim talentem, sprytem, wdziękiem i wytrzymałością.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com


Festiwal Sztuki w Przestani Publicznej "Otwarte Miasto"
7 września – 5 października 2018
Lublin

Już po raz dziesiąty na lubelskich ulicach zagości sztuka współczesna. Miejski krajobraz zostanie wzbogacony o różnorodne instalacje artystyczne. W sąsiedztwie zabytków architektury pojawią się prace współczesnych artystów. Centrum Lublina zamieni się w swoistą galerię sztuki. To trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na opencity.pl


Narodowe Czytanie
8 września 2018

Narodowe Czytanie już na stałe zagościło w polskim kalendarzu. Tegoroczna edycja przybliży nam powieść Stefana Żeromskiego - „Przedwiośnie”. Z okazji pięknego jubileuszu - stulecia odzyskania niepodległości Para Prezydencka zachęca także do czytania Antologii Niepodległości, zbioru utworów polskiej literatury patriotycznej. W dniu Narodowego Czytania na terenie województwa lubelskiego odbędą się liczne wydarzenia propagujące czytelnictwo, między innymi w Zamościu czy Kozłówce.

Więcej informacji na prezydent.p


Kazimierskie Winobranie
8 września 2018
Kazimierz Dolny

Koniec lata, czyli czas na wielkie poruszenie w winnicach. Ogrzane słońcem owoce rozpoczynają swoją przemianę w wyborne wina. Wspólnie z winiarzami świętujmy ten niezwykły czas podczas Kazimierskiego Winobrania.

Więcej informacji na winnicempw.pl


Skrzydła nad Kazimierzem
8 - 9 września 2018
Kazimierz Dolny

Prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa. We wrześniu w malowniczym Kazimierzu odbędzie się impreza plenerowa „Skrzydła nad Kazimierzem“. W programie wiele atrakcji. Będzie się działo i na niebie i na ziemi.

Więcej informacji na kazimierz-dolny.pl


XX Lubelskie Święto Chleba
9 września 2018
Lublin

Chleb od wieków stanowi istotny symbol w naszej kulturze. Utożsamiany jest z mądrością, świętością, gościnnością czy dobrobytem. Nie dziwi więc, że doczekał się własnego święta. Wspólnie z lokalnymi wytwórcami pieczywa uczcijmy dwudziestą edycję Lubelskiego Święta Chleba. Wydarzenie odbędzie się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Lubelski skansen i regionalne wypieki – brzmi jak duet doskonały.

Więcej informacji na facebook.com


VI Bialski Festiwal Sękaczy
9 września 2018
Międzyrzec Podlaski

Sękacze – regionalne wypieki, które cieszą oczy i podniebienia zarówno mieszkańców jak i turystów. Fantazyjny kształt i wyborny smak dostarczają wyjątkowych, kulinarnych wrażeń.

Więcej informacji na kultura.miedzyrzec.pl


VIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
14 – 16 września 2018

Powiat puławski rozbrzmi dźwiękami trąbek, puzonów i werbli. Orkiestry z polski i zagranicy zobaczymy i usłyszymy w Puławach, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Wąwolnicy i Dąbrowicy.

Więcej informacji na facebook.com


Koncert Pieśni Patriotycznej
15 września 2018
Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznej.

Więcej informacji na kazimierzdolny.pl


PGE Puchar Wschodniej Polski w Nordic Walking
15 września 2018
Biała Podlaska

Już w połowie września Park Radziwiłłowskiego stanie się miejscem zmagań miłośników nordic walking. Przed nami finałowy etap Pucharu Wschodniej Polski.

Więcej informacji na facebook.com


Lubelskie Święto Młodego Cydru
15 września 2018
Lublin

Przed nami najbardziej jabłkowy piknik w Polsce! Nie zabraknie ani cydru, ani doskonałej muzyki. Przygotujmy się na wielki finał „Cydr Lubelski – Spragnieni Lata“.

Więcej informacji na spragnienilata.pl


Święto Pieczonego Ziemniaka
16 września 2018
Kośmin

Zapach ziemniaczków z ogniska bez wątpienia kojarzy się z nadchodzącym końcem lata. Wspólnie celebrujmy ten czas i łapmy ostatnie promienie letniego słońca podczas Święta Pieczonego Ziemniaka w Kośminie.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Wycieczka tematyczna po Zamościu
16 września 2018
Zamość

Trwa cykl bezpłatnych, tematycznych wycieczek po Zamościu. Odkryj niezwykłą historię „miasta idealnego“. We wrześniu tematem wycieczki będą „Ulice i place miasta Zamościa“. Warto się pośpieszyć - liczba miejsc jest limitowana.

Więcej informacji na zamosc.pl


Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem
16 września 2018
Tomaszów Lubelski

Organizatorzy zapraszają na pola w Dąbrowie Tomaszowskiej na imponujące rekonstrukcje bitew września 1939. Miłośnicy historii nie mogą tego przegapić!

Więcej informacji na roztoczewita.pl


Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk
22 września – 6 października 2018

Lublin

Prawdziwe święto dla wszystkich wielbicieli muzyki. We wrześniu w ramach Festiwalu odbędą się trzy koncerty.

Więcej informacji na wieniawski.lublin.pl


Święto Jesieni
23 września 2018
Kazimierz Dolny

Lato zawsze kończy się szybciej niż tego chcemy. Jednak nie ma powodu do smutku. Przed nami jesień! Czas bogactwa darów natury, kolorowych liści i gwarnej krzątaniny w królestwie zwierząt. Świętujmy wspólnie w Kazimierzu Dolnym nadejście tej pięknej, wielobarwnej pory roku.

Więcej informacji na mnkd.pl


Festiwal Trzech Kultur
28 – 30 września 2018
Włodawa

Włodawa jest miejscem, gdzie karty historii zapisane są dziejami różnorodnej społeczności. Festiwal przybliża przeszłość i tradycje miasta, gdzie współistniały trzy religie – katolicyzm, judaizm i prawosławie.

Więcej informacji na muzeumwlodawa.pl


Festiwal Czekolady i Słodyczy
28 – 30 września 2018
Kazimierz Dolny

Czekolada... mleczna, gorzka, z bakaliami. Aż ślinka cieknie. Wszystkim czekoladowym łasuchom polecamy Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym. Będzie słodko, to pewne.

Więcej informacji na facebook.com
 

Kiermasz Produktów Lokalnych
30 września 2018
Nałęczów

W ostatni dzień września warto wybrać się na spacer urokliwymi nałęczowskimi alejkami i uliczkami. Doskonałym miejscem do podziwiania jesiennej metamorfozy krajobrazu jest Park Zdrojowy czy Aleja Lipowa. W tym dniu oprócz ciekawej architektury i klimatu Nałęczowa na uwagę zasługuje także Kiermasz Produktów Lokalnych. Na kramach znajdziemy ciekawe rękodzieło i wiele pyszności.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Lubelska Karta Turysty

Wybierasz się we wrześniu do Lublina? Skorzystaj z lubelskiej Karty Turysty i zwiedzaj miasto przyjemniej, łatwiej, taniej.

Więcej informacji na lublincard.eu


Zamojska Karta Turysty

Zamojska Karta Turysty, czyli idealny sposób na zwiedzenie miasta idealnego!

Więcej informacji na kartaturysty.zamosc.pl

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.