Aktualności

KAMERALNA MAJÓWKA NA POJEZIERZU

"Kameralna Majówka na Pojezierzu" to wspaniała okazja do poznania jednego z najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo-rekreacyjnych na Lubelszczyźnie. W maju na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim odbywa się wiele "kameralnych imprez", dzięki którym lepiej poznacie przyrodę, historię i kulturę regionu.

Piękne krajobrazy Pojezierza oraz dzikie tereny rozległych bagien zostały objęte patronatem UNESCO jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie". Wspaniałą, budzącą się po zimie przyrodę, najłatwiej podziwiać w Poleskim Parku Narodowym, który zaprasza na Dni Otwarte. W programie zwiedzanie z przewodnikiem parkowego muzeum oraz ścieżek edukacyjnych - w tym najnowszej ścieżki "Czahary". Wiele atrakcji czeka również na uczestników Pikniku Historycznego w Słowiańskim Grodzie w Wólce Bieleckiej - w programie oprócz pokazów, gier i zabaw historycznych znajduje się m.in. recital Roberta "Liry" Jaworskiego z zespołu "Żywiołak". Miłośników kultury ludowej zapraszamy do skansenów w Holi i w Kołaczach. Maj to również oficjalne rozpoczęcie sezonu kajakowego na Wieprzu, Bugu oraz ich dopływach, a także rozpoczęcie sezonu rowerowego. Podczas majowych wycieczek warto też zajrzeć do lokalnych muzeów: Muzeum - Zespołu Synagogalnego we Włodawie, Muzeum Czasów Jana III Sobieskiego w Zawieprzycach, Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu.

 

30 kwietnia - 3 maja 2018 - DNI OTWARTE W SKANSENIE W HOLI

1 maja 2018 - PIKNIK HISTORYCZNY W SŁOWIAŃSKIM GRODZIE W WÓLCE BIELECKIEJ

1-2 maja 2018 - DNI OTWARTE W POLESKIM PARKU NARODOWYM

1-3 maja 2018 - MAJÓWKA NA POLESIU W KOŁACZACH

1-6 maja 2018 - VIII WIOSENNY SPŁYW KAJAKOWY rzekami Polesia "POWITANIE BOBRÓW 2018" (Bug i jego dopływy)

5 maja 2018 - REGIONALNE OTWARCIE SEZONU ROWEROWEGO W MILEJOWIE

12 maja 2018 - REGIONALNE OTWARCIE SEZONU KAJAKOWEGO NA WIEPRZU W JASZCZOWIE


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ znajduje się na turystycznym portalu Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego: www.turystyka-pojezierze.pl

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.