Aktualności

LUBELSKIE W KWIETNIU - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

Kwiecień, pierwszy w pełni wiosenny miesiąc, przynajmniej w kalendarzu. Dookoła powoli wszystko budzi się do życia. W świecie zwierząt zaczyna się wielkie poruszenie. Nie tylko w przyrodzie wiele się dzieje. Liczne wydarzenia organizowane w województwie lubelskim z pewnością wyzwolą w nas wiosenną energię.


Tattoo Festival Lublin
7 – 8 kwietnia 2018
Lublin

Nowości branży tatuatorskiej i czołowi twórcy. Intrygujące pokazy sceniczne, wystawy artystyczne oraz dobra muzyka. Lublin zaprasza na festiwal tatuażu.

Więcej informacji na www.tattoodays.pl


Arena Gier ed. 2
7 – 8 kwietnia 2018
Lublin

Doskonała wiadomość dla miłośników planszówek. Przed nami druga edycja Areny Gier – największego konwentu gier planszowych w Lublinie! Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, takie jak wypożyczalnia gier planszowych (400 pozycji!), konkursy z nagrodami czy spotkaniania z autorami. W trakcie wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć prototyp gry „Historia Lublina“. Wstęp na konwent jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.arenagier.lu
 

Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów Champions of Illusion
8 kwietnia 2018
Biała Podlaska

Iluzjoniści pochodzący z różnych zakątków świata zawitają do Białej Podlaskiej, aby zaprezentować widzom fascynujący spektakl „Magic show – tour of the world”. Gościnie wystąpią także znani i lubiani polscy królowie iluzji.


Ogólnopolskie Zawody Spinningowo – Muchowe. Pstrąg Roztocza
15 kwietnia 2018

Ogólnopolskie zawody wędkarskie zostaną rozegrane na kilku rzekach Roztocza. Wędkarze będą rywalizować między innymi na Wieprzu, Tanwi czy Sopocie.

Więcej informacji na www.roztoczewita.pl


V Wojewódzkie Spotkania Baletowe
15 kwietnia 2018
Świdnik

Wojewódzkie Spotkania Baletowe to doskonała okazja, aby dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne rozwijały talenty sceniczne. Jest to również szansa na integrację.

Więcej informacji na www.mok.swidnik.pl


Lublin Jazz Festival
15 – 22 kwietnia 2018
Lublin

Jazz na najwyższym światowym poziomie nada miastu niepowtarzalny klimat już na wiosnę. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Lublin Jazz Festival, czyli największego festiwalu poświęconego jazzowi w regionie!

Więcej informacji na www.lublinjazz.pl


Festival of Set and Costume Design "Stage under Construction"
19 - 22 kwietnia 2018
Lublin

A great finale of the Festival of Set and Costume Design "Stage under Construction". On the 21st of April a gala will take place, during which the awards will be presented. The event will be hosted by Grażyna Torbicka. On the 22nd of April during the finale concert an izraeli singer Yasmin Levy will perform.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Festiwal Wschody
19 – 22 kwietnia 2018
Lublin

Chatka Żaka oraz Fundacja Się Tworzy zapraszają na siódmą edycję ogólnopolskiego festiwalu muzycznego „Wschody“.

Więcej informacji na www.wschodyfestiwal.pl


Ogólnopolskie Zawody Modeli Motoszybowców z Napędem Elektrycznym
21 - 22 kwietnia 2018
Radawiec

W przedostatni weekend kwietnia warto wybrać się w okolice Radawca i spojrzeć w niebo. Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców organizowane na pobliskim lotnisku z pewnością dostarczą wielu wrażeń, nie tylko entuzjastom.

Więcej informacji na www.facebook.com


Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych
21 kwietnia 2018
Susiec

Melodie, pieśni i piosneczki nucone przez naszych dziadków i babcie rozbrzmią w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Przegląd odbędzie się w ramach eliminacji do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Więcej informacji na www.roztoczewita.pl
 

Jarmark Susiecki
29 kwietnia 2018
Susiec

Jak co roku w Suścu sezon turystyczny rozpoczniemy Jarmarkiem Susieckim. Na kramach nie zabraknie regionalnych smakowitości i ręcznie robionych arcydziełek.

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.