Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Aktualności / LUBELSKIE WE WRZEŚNIU - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY!

LUBELSKIE WE WRZEŚNIU - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY!

Wrzesień. Ptaki odlatują na południe, dzieci wracają do szkoły a wielu z nas płacze za odchodzącym latem. Jednak nie ma powodów do smutku. Wrzesień w lubelskiem to czas barwnych festiwali, interesujących wydarzeń i wielu innych atrakcji. Nie zwalniamy tempa. Do zobaczenia!


Warsztaty Archeologii Doświadczalnej
28 sierpnia – 3 września 2017
Grodzisko Żmijowiska

Jak wyglądała praca średniowiecznego garncarza? Jak rozpoznać rośliny jadalne? Na te i na wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w trakcie Warsztatów Archeologii Doświadczalnej w Żmijowiskach.

Więcej informacji na www.mnkd.pl/grodzisko-zmijowiska


VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach
1 – 3 września 2017

Powiat puławski rozbrzmi dźwiękami trąbek, puzonów i werbli. Orkiestry z polski i zagranicy zobaczymy i usłyszymy w Puławach, Kazimierzu Dolnym, Wąwolnicy i Trzciankach.

Więcej informacji na facebook.com


Narodowe Czytanie w Zamościu
2 września 2017
Zamość

Rynek Wielki w Zamościu wypełnią słowa „Wesela“ Wyspiańskiego.

Więcej informacji na www.biblioteka.zamosc.pl


Lublin Business Run 2017
3 września 2017
Lublin

Do biegu, gotowi, start! Cel – pomoc potrzebującym.

Więcej informacji na www.lublinbusinessrun.pl


Europejski Festiwal Smaku
4 – 10 września 2017
Lublin

Festiwal, dzięki któremu nie przemierzając setek kilometrów można poznać różnorodne smaki Europy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie kultura i kuchnia włoska. Buon appetito!

Więcej informacji na www.europejskifestiwalsmaku.pl


Jesień Teatralna
4 września – 30 listopada
Zamość

Jesienny cykl spektakli teatralnych w Zamościu.

Więcej informacji na www.zdk.zamosc.pl


Wystawa "Skarby Grodów Czerwieńskich"
8 września 2017
Zamość

Od 8 września w Muzeum Zamojskim będzie można podziwiać eksponaty uzyskane w czasie badań archeologicznych w latach 1952 – 2015.

Więcej informacji na www.muzeum-zamojskie.pl


Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych
8 - 9 września 2017
Zamość

Festiwal wzbogacony o konkurs, w którym rywalizują młodzi wokaliści jazzowi. Punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników gatunku.

Więcej informacji na www.kosz.zam.pl


Skrzydła nad Kazimierzem
9 września 2017
Kazimierz Dolny

Prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa. We wrześniu w malowniczym Kazimierzu odbędzie się impreza plenerowa „Skrzydła nad Kazimierzem“. W programie wiele atrakcji. Będzie się działo i na niebie i na ziemi.

Więcej informacji na www.kazimierzdolny.pl


Festiwal Baniek Mydlanych
9 września 2017
Biała Podlaska

Czy można nie lubić baniek mydlanych? Raczej nie. Ta magiczna zabawa przyciąga nie tylko dzieci. Festiwal Baniek Mydlanych już 9 września w Białej Podlaskiej!

Więcej informacji na www.facebook.com


Land Art Park Kozłówka - Lubartów
9 – 10 września 2017
Kozłówka

Artyści z kraju i zagranicy przybędą do malowniczej Kozłówki, aby zaprezentować autorskie realizacje zgodne z ideą tzw. „sztuki ziemi“.

Więcej informacji na www.edd.nid.pl


Święto Pieczonego Ziemniaka
10 września 2017
Tomaszów Lubelski

Zapach ziemniaczków z ogniska bez wątpienia kojarzy się z nadchodzącym końcem lata. Wspólnie celebrujmy ten czas i łapmy ostatnie promienie letniego słońca podczas tomaszowskiego Święta Pieczonego Ziemniaka.

Więcej informacji na www.roztoczewita.pl


Słowiańskie Babie Lato
10 września 2017
Grodzisko Żmijowiska

Impreza plenerowa podsumowującą tegoroczny sezon w Grodzisku Żmijowiska. W programie m.in. zwiedzanie skansenu a także prezentacje Stowarzyszenia Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej.

Więcej informacji na www.edd.nid.pl


Kazimierskie Winobranie
16 września 2017
Kazimierz Dolny

Koniec lata, czyli czas na wielkie poruszenie w winnicach. Ogrzane słońcem owoce rozpoczynają swoją przemianę w wyborne wina. Wspólnie z winiarzami świętujmy ten niezwykły czas podczas Kazimierskiego Winobrania.

Więcej informacji na www.winiarzempw.pl


Wycieczka tematyczna po Zamościu
16 września 2017
Zamość

Trwa cykl bezpłatnych, tematycznych wycieczek po Zamościu. Odkryj niezwykłą historię „perły renesansu“. Warto się pośpieszyć - liczba miejsc jest limitowana.

Więcej informacji na www.zci.zamosc.pl


Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem
17 września 2017
Tomaszów Lubelski

Organizatorzy zapraszają na pola w Dąbrowie Tomaszowskiej na imponujące rekonstrukcje bitew września 1939. Miłośnicy historii nie mogą tego przegapić!

Więcej informacji na www.roztoczewita.pl


Festiwal Legend Lubelskich
21 – 23 września 2017
Lublin

Niemal każde miejsce na ziemi ma swoje legendy, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Historie o ludzkich losach, minionych wiekach czy zadziwiających stworach. W Lublinie nie mogło być inaczej. Co więcej, lubelskich legend jest całkiem sporo. Jedne budzą grozę, drugie zadziwiają, inne zaś przybliżają historię miasta. Wszystkich ciekawych diabelskich sądów, losów nadobnej Złotniczanki, genezy nazwy Lublina i wielu innych lubelskich tajemnic nie może zabraknąć na kolejnej edycji Festiwalu Legend Lubelskich. Będzie bajecznie!

Więcej informacji na www.700.lublin.eu


Festiwal Trzech Kultur
22 – 24 września 2017
Włodawa

Włodawa jest miejscem, gdzie karty historii zapisane są dziejami różnorodnej społeczności. Festiwal Trzech Kultur przybliża przeszłość i tradycje miasta, gdzie współistniały trzy religie – katolicyzm, judaizm i prawosławie.

Więcej informacji na www.muzeumwlodawa.pl


Zamojskie Dni Muzyki
23 – 24 września 2017
Zamość

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na Zamojskie Dni Muzyki.

Więcej informacji na www.namyslowiacy.pl


Święto Jesieni
24 września 2017
Kazimierz Dolny

Lato zawsze kończy się szybciej niż tego chcemy. Jednak nie ma powodu do smutku. Przed nami jesień! Czas bogactwa darów natury, kolorowych liści i gwarnej krzątaniny w królestwie zwierząt. Świętujmy wspólnie w Kazimierzu Dolnym nadejście tej pięknej, wielobarwnej pory roku.

Więcej informacji na www.mnkd.pl


I Leśny Bieg Po Zdrowie
30 września 2017
Hola (k. Białej Podlaskiej)

Wiadomo - ruch to zdrowie, a ruch na świeżym powietrzu to zastrzyk czystej witalności. Ostatni dzień września zarezerwujmy na przyjazd do Holi na organizowany tam po raz pierwszy Leśny Bieg Po Zdrowie.

Więcej informacji na www.facebook.com


Rajd Rowerowy Green Velo
30 września – 1 października 2017

Wskakujmy na rowery i podziwiajmy piękno Roztocza! Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zapraszają na dwudniowy Rajd Rowerowy Green Velo. Trasa rajdu ma łaczną długość ok. 123 km i prowadzi przez malownicze tereny Roztocza - od Tomaszowa Lub. przez Susiec, Józefów, Krasnobród, Zwierzyniec i Szczebrzeszyn aż do Zamościa.

Więcej informacji na www.lrot.pl