Aktualności

ZWIEDZAJ LUBELSKIE Z AUDIOPRZEWODNIKIEM

Turyści odwiedzający Lubelskie mogą już zwiedzać miasta Lublin oraz Zamość przy pomocy audioprzewodników. W Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej pojawiło się 40 takich urządzeń, które zabiorą Was w podróż po jednym z pięciu tematycznych szlaków Lublina: Wielokulturowym, Jagiellońskim Unii Lubelskiej, Znanych Lublinian, Zabytków Architektury oraz Pamięci Żydów Lubelskich. Dodatkowo na audioprzewodniku znalazł się Szlak Staromiejski, pozwalający poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta i jego najbliższej okolicy. W Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu pojawiło się 20 takich urządzeń. Dzięki nim możemy zwiedzać obiekty znajdujące się na obszarze Zamojskiej Twierdzy.

Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Urządzenia są dostępne w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Lublin, ul. Jezuicka 1) oraz Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej (Zamość, ul. Rynek Wielki 13) codziennie w godzinach pracy. Usługa jest bezpłatna.

Usługa została uruchomiona staraniem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w ramach projektu „Perły Europy Wschodniej - rozwój i promocja produktów turystyki kulturowej miast transgranicznych”.

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.